מרכז שמרת ע"ש עמנואל שמרת בחיפה היה בשלבי הקמה מתקדמים והפתיחה נכנסה למסלול מואץ אחרי ה-7 באוקטובר, למתן מענה לשיקום בקהילה.
התכנית הושקה עבור אנשים עם במוגבלות פיזית בשלבים שונים של שיקום, מחוץ למרכזים הרפואיים – וזקוקים לליווי מקצועי מתחום הפרא-רפואי וספורט טיפולי.

מטרת המרכז הינה להנגיש את שירותי-השיקום עבור אנשים עם מוגבלויות ולאפשר להם רצף טיפולים מיטיב ובמחיר נגיש לכל כיס.
פגיעות משנות חיים מותירות אנשים רבים עם מוגבלות פיזית תנועתית קלה עד חמורה ועליהם להסתגל לאורח חיים שונה. מטרת התכנית לשיקום בקהילה הינה לסייע להם לעלות על המסלול מחדש, יחד עם ליווי תומך של צוות רב-מקצועי אשר מלווה וכן מסייע במיצוי זכויות.

במרכז ישנם פיזיותרפיסטים, אולם פיזיותרפיה מצויד במכשור טכנולוגי חדיש, חדר כושר מותאם לצרכי אנשים עם מגבלה ואימונים קבוצתיים במטרה לעודד פעילות גופנית מותאמת ולחזק את החוסן האישי במסגרת פעילות קבוצתית, זמינות טיפולים גבוהה ותוכנית אישית לכל מטופל.
כמו-כן נערכות פעילויות שיקומיות למשל – יוגה טיפולית, אימון מחזורי, ליווי עו"ס מהשירותים הסוציאליים של העמותה בתחומי תעסוקה ומיצוי זכויות ואירועי תוכן שונים.

ישנה חשיבות מכרעת לרצף טיפולי והמשכיות השיקום על-מנת למנוע נסיגה ולשפר את כושר-התפקוד הפיזי בעקבות הפגיעה. אנשים שעברו אירוע טראומטי, חווים גם רעשי-משנה בחייהם הפרטיים ולעיתים נותרים עם תחושה של בדידות ונטישה, וישנו רצון גדול להיות בסביבה תומכת עם מי שחוו אירועים דומים. אלו העקרונות שהנחו אותנו בפיתוח המענה המקיף של תכנית השיקום במרכז 

שרונה שנהר
מנהלת המרכז

מרכז שמרת של איל"ן בחיפה נמצא ברחוב תל אביב 11 (קומה 1). המקום נגיש ונמצא קרוב לתחבורה ציבורית. לפרטים ולתיאום הגעה דברו איתנו 04-8533359