מיצוי זכויות - עמותת איל"ן

אנשים עם מוגבלות ובני המשפחות – דעו את הזכויות המגיעות לכם

באיל"ן יודעים שאנשים עם מוגבלות פיזית ובני משפחותיהם זקוקים לעזרה בתחומים שונים. במקביל לסיוע הייעודי הניתן ולשירותי-העמותה, עומדות לקהל זה זכויות רבות, המעוגנות בחוק. מכיוון שידע הוא כוח, אנחנו ממליצים להכיר את הזכויות ולנצל אותן ככל שיש בהן צורך.
כדי לסייע, איל"ן מפעילה מרכז מיצוי זכויות לאנשים עם מוגבלות פיזית ובני משפחה. המרכז פועל במסגרת תכנית 'שכר מצווה', שמפעילה לשכת עורכי-הדין ומשרד עורכי הדין 'הרצוג פוקס נאמן'. המרכז מסייע בסיוע, ליווי, ייצוג ויעוץ משפטי בסיוע במימוש זכויות מול מוסדות המדינה. רוצים לדעת עוד?

רוצים לדעת עוד? כתבו לנו

הזכויות לאנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם נוגעות בעיקר לנגישות במרחב הציבורי, שילוב בתעסוקה, חינוך, בריאות והזכויות בביטוח לאומי.

מיהו אדם עם מוגבלות?

who is disabledאדם עם מוגבלות, כהגדרתו בסעיף 5 לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, הוא אדם עם לקות פיזית, נפשית או שכלית לרבות קוגניטיבית, קבועה או זמנית, שבגללה מוגבל תפקודו באופן מהותי בתחום אחד או יותר, מתחומי החיים העיקריים.

אם אתם חיים עם אדם עם מוגבלות פיזית-מוטורית או דואגים עיקריים לצרכיו, אתם בן המשפחה הנושא גם בזכויות עבורכם ואתם במקום הנכון לברור הזכויות ומימושן.

ריכזנו עבורכם את עיקר הזכויות לפי נושאים ואנחנו ממליצים לנצל אותן ככל שאתם יכולים וזקוקים:

 

זכויות צעירים ובוגרים עם מוגבלות ובני-משפחה בעת חרום  חירום
נגישות – חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות נחקק ב-1998 במטרה להגן על כבודם של אנשים עם מוגבלות ולהבטיח את השתתפותם השווה בחברה. נגישות מחויבת בתחבורה, בקבלת שירות ציבורי, בלימודים ועוד. על כל זכויות הנגישות  זכויות נגישות
זכויות בעולם החינוך המיוחד ושילוב בחינוך, עבור פעוטות וילדים בגילאי 3-21
זכויות בעולם החינוך הגבוה לסטודנטים עם מוגבלות
 זכויות חינוך
זכויות אנשים עם מוגבלות בדיור – כולל סיוע בשכר דירה, דיור ציבורי, סיוע ברכישת דירה, פטורים והקלות. 
זכויות להנגשת דיור לאנשים עם מוגבלות לזכאים לכך
 זכויות דיור
זכויות אנשים עם מוגבלות בתעסוקה – כדי ליצור שוויון הזדמנויות לכל זכויות ותכניות שילוב אנשים עם מוגבלות – החל מעזרה בגיוס עובדים, מסלולי סיוע, שכר, התאמות במקומות העבודה, שילוב עבודה עם קצבת נכות, מיסוי, שיוויון ועוד,  זכויות תעסוקה 

 
אלה רק חלק משלל הזכויות העומדות לאנשים עם מוגבלות ובני משפחותיהם. זכויות אלה, כאמור, עשויות להקל על חייהם ולסייע להם בחיי היומיום, בהתקדמות בחייהם ובהשתלבות מלאה בחברה הישראלית.
אנחנו ממליצים להכיר טוב את כל הזכויות העומדות לאנשים עם מוגבלות ומשפחותיהם באוגדן למיצוי זכויות או באמצעות פנייה ישירה אלינו לדוא"ל, אנשי המקצוע במרכז מיצוי זכויות פועלים בטובת אנשים עם מוגבלות פיזית ובני משפחה ויסייע לכם ברצון.

בוא נדבר

hp about us
יש להקליד את השם הפרטי
יש להקליד את שם המשפחה
כתובת דוא"ל לא חוקית
שגיאה בקלט
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input