התוכן העיקרי

רביעי, 15 ספטמבר 2010 00:00

ערב להשקת אגודת הידידים החדשה של איל

אנשי ציבור ובכירים רבים במשק הישראלי, התפנו מעיסוקיהם והגיעו ביום רביעי (15.09.201) שלפני יום הכיפורים, לביתם של סמי וטובה סגול שבהרצליה פיתוח, על מנת להרים כוסית ולפתוח את השנה החדשה בערב מיוחד לציון הענקת פרס ישראל לאיל"ן ולהשקת אגודת הידידים החדשה של איל"ן.

את פני הבאים קיבלו, בעלת הבית טובה סגול יחד עם יו"ר אגודת הידידים יוסי רוזן, יו"ר הנהלת איל"ן, אהוד רצאבי, ומנכ"ל איל"ן שמעון צוריאלי.

בתחילת הערב עלה אל הבמה עמוס אטינגר והקריא מקאמה שכתב במיוחד לרגל הקמת אגודת הידידים, לאחר מכן עורר בקהל פרץ של נוסטלגיה כאשר הקרין סרט שהכין במתכונת התכנית הותיקה והאלמותית "חיים שכאלה" על תולדות ההיסטוריה של איל"ן.

בהמשך הערב, נרשמו כמה רגעים מרגשים במיוחד. אחד מהם בעת שיו"ר הנהלת איל"ן, אהוד רצאבי הקריא קטעים מרגשים ממכתב שכתבה אליו בוגרת איל"ן, בו סיפרה על התמיכה הרבה שקיבלה מאיל"ן לאורך כל חייה, על הכרת התודה שהיא חשה ועל רצונה לקבל הזדמנות להתנדב באיל"ן על מנת שתוכל להחזיר מעט לארגון שתמך בה מילדות וסייע לה להגיע לעצמאות.

גם לשר הרווחה והשירותים החברתיים, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, שהיה אורח כבוד באירוע, נכונה הפתעה מיוחדת במינה. היה זה בעת שאנה יורוביצקי, נכה ממרכז היום בקריית חיים, העניקה לשר הרצוג תמונת פורטרט שלו שציירה במיוחד לערב זה מתוך צילום שראתה בעיתון.

הערב הגיע לשיאו בעת הופעתן המשותפת של הזמרת סי היימן ושלוש חניכות איל"ן מבי"ס "און" בת"א, אשר שרו ביחד את השיר "תפילה" והצליחו לעורר התרגשות רבה בקרב הקהל.

את הערב הנחה בהתנדבות אברי גלעד, שעל אף היותו חולה, התייצב בעוז למשימה, ביקש כוס תה עם דבש ובעזרתה ניווט בהצלחה מרובה, בהומור ובשנינות האופייניים לו את הערב.

באירוע גויסו תרומות לצורך רכישת רכבים מותאמים להסעת נכים להם נזקק איל"ן והמוזמנים תרמו בנדיבות רבה.

הגיעו להרים כוסית לכבוד איל"ן: יגאל ברייטמן, צבי סטפק, גד זאבי,אבי מוסלר, דוד קאפח, שרגא ברוש, בוריס קרסני חיים פרייליכמן, מאיר אוזן, הרב פירר, ליאורה עופר, חיים רמון, יורם ורונית דנציגר, שר הרווחה והשירותים החברתיים, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, סגן השר הבריאות, ח"כ יעקב ליצמן, סגן שר האוצר, ח"כ יצחק כהן, פרופ' שלמה וינטרוב, אבי שומר, ערן זמורה, אורי ואורלי שני, ועוד רבים וטובים אחרים...