התוכן העיקרי

ראשון, 25 אוקטובר 2009 00:00

אירוע מרגש בבית הנשיא לכבוד "מצעד הפרוטות" של איל"ן

נשיא המדינה, שמעון פרס חלק לאיל"ן כבוד גדול בטקס מכובד ומרגש שהתקיים  ביום ראשון  25/10/06 במשכן נשיאי ישראל בירושלים.  

בטקס השתתפו  מר ליאו נואי, בעל השליטה בקבוצת בריטיש השקעות בע"מ, שכיהן השנה בתפקיד יו"ר מצעד הפרוטות לשנת 2009 עמיר בירם - מנכ"ל בריטיש ישראל,  יוסי צבי - מנכ"ל רשת קניוני ישראל,  רו"ח אהוד רצאבי- יו"ר עמותת איל"ן, שמעון צוריאלי - מנכ"ל עמותת איל"ן,  ונציגות של נכי איל"ן. האירוע בבית הנשיא עמד בסימן התנדבות הקיבוצים והיישוביים הקהילתיים לאירוח קייטנות איל"ן ובמהלכו הוענקו תעודות הוקרה לנציגי הקיבוצים והיישובים הקהילתיים על פעילות זו.

אהוד רצאבי, יו"ר עמותת איל"ן מסר דבריו כי השנה חל גידול של 30% בסך הפניות לקבלת סיוע מעמותת איל"ן. כמו כן עדכן רצאבי כי מפעל הקייטנות הינו אחד הפרויקטים הגדולים והמורכבים ביותר שנערכים בארץ ועלותו מיליוני שקלים. למרות העלות הגבוהה ופגיעה בהיעדר תרומות לעמותה עקב המשבר הכלכלי הבטיח רצאבי כי איל"ן  תמשיך להפעיל פרויקט זה ואף להגדילו בקיץ הקרוב. מר רצאבי הודה לליאו נואי, על תמיכתו בילדי איל"ן, וציין כי הודות להתנדבותם של מאות נערים ונערות צעירים בקייטנות הקיץ של איל"ן, ניתנת לילדים בעלי המוגבלויות ההזדמנות לחוות חוויות ונופש ככל ילד אחר ולהרגיש שווים. רצאבי קרא לקהילה העסקית ולכל בית ישראל לפתוח את הלב והכיס ולתרום למען המשך פיתוחם ושיקומם של ילדי איל"ן.

מר ליאו נוי מסר בדבריו "אנו גאים לקחת חלק מרכזי בפעילות כה חשובה כ"מצעד הפרוטות" של איל"ן, קבוצת בריטיש ישראל השקעות בע"מ פועלת רבות למען החברה בישראל כחלק ממהלך כולל למען אנשים בעלי מוגבלויות, עליו קיבלה החברה את אות "נגישות ישראל". החיבור בין קבוצת בריטיש ישראל לאיל"ן נובע מהתרומה האדירה של העמותה לילדים בעלי מוגבלויות ומהרצון של חברת בריטיש ישראל להעניק מיכולתה לחזק את הילדים הללו ולהעניק לכולם אושר ותקווה לעתיד טוב יותר".

נשיא המדינה שמעון פרס אמר "איל"ן הוא איגוד ששליחותו האנושית כובשת את הנשמה. כי אין לך דבר המַּכמיר את הלב וּמציף אותו כאֵב וחמלה יותר מילד פגוע. "מצעד הפרוטות" של איל"ן שמר, שנה אחרי שנה, על שמו ההיסטורי, הנאֶה, הצנוע ורב-החן. שִמרו על השם, שִמרו על התוכן. צאוּ מכאן אל המצעד, מצוידים בברכָּתה של המדינה ובברכָּתי האישית. אין לי ספק שזה יהיה "מַארְשׁ" מפואר וּמוצלח מאין כמוהו". 

יו"ר איל"ן, אהוד רצאבי ונשיא המדינה העניקו תעודות הוקרה מטעם איל"ן למר נחמיה רפל מזכיר הקיבוץ הדתי, לעזרא רבין -יו"ר סניף איל"ן בקיבוצים ולמר חננאל דורני - ראש מועצת קדומים שקיבל את התעודה בשם כל היישובים הקהילתיים. 

בטקס הוקרן סרט קצר המתאר את מגוון פעילויות הנופש והכיף להם זוכים ילדי איל"ן בקייטנות הקיץ הנערה בת אל יצחק הודתה למתנדבים ולאיל"ן על התמיכה בכלל ועל פרוייקט קייטנות הקיץ בפרט. לאחר מכן ריגשה בת אל את הקהל בשיר "לא קלה דרכנו".

צמד הרקדניות,  רותי יצחקי, הרוקדת בכסא גלגלים ועדי מרקוביץ מלהקת גלגלי ראשון   גלשו במחול מרהיב לצלילי נעימת השיר "הגבעות הכחולות" והרקדניות נעמי ציתיאת, הרוקדת בכסא גלגלים סיימו את האירוע בנימה שמחה ושובבה בריקוד הליצן.