אודות אילן

מי אנחנו

עמותת איל"ן היא מהעמותות הוותיקות בארץ, שפועלת ליצירת מערכי תמיכה לשילוב ילדים ובוגרים עם מוגבלות, כעצמאיים ושווים בחברה הישראלית הכללית. בחזונה, מאמינה איל"ן במתן חיים משמעותיים ואיכותיים בעצמאות מרבית לאנשים עם מוגבלות פיזית.

מטרות העמותה הן לשפר את איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות פיזיות בישראל, תוך קידומם ושילובם בחברה. כל זה נעשה על ידי מתן מעטפת כוללת של שירותים וטיפולים הדרושים להם, מיום היוולדם ולאורך חייהם, לשם מיצוי הפוטנציאל האישי של כל אחת ואחד מהם להשגת עצמאות מרבית.

העמותה נוסדה ב-1952 על-ידי מתנדבים, שביקשו להתמודד מול נפגעי הפוליו. מאז, התרחבו פעילויות העמותה וכיום, מופעלות תחת העמותה מסגרות פעילות תחת מכרזים של משרד הרווחה והביטחון החברתי, ופועלת בשיתוף פעולה מלא עם משרד התרבות והספורט, משרד החינוך, הביטוח הלאומי, רשויות מקומיות, עמותות וארגונים. העמותה אף מוכרת כגוף מייעץ לאו"ם בנושא אנשים עם מוגבלות.

אלה אנחנו – וזה מה שאנו עושים

איל"ן פועלת במגוון תחומים לשילוב צעירים ובוגרים עם מוגבלות-פיזית במגוון מסגרות ייעודיות ובמסגרות בתוך החברה הישראלית:

  • הפעלת מרכזי יום, תעסוקה ודיור לאנשים עם מוגבלות פיזית ושילובם בחברה על ידי בניית שיתופי פעולה אסטרטגיים, ותשתית של קשרי קהילה עם הסביבה הקרובה ופעילויות התנדבות של יחידים, גופים וחברות.
    *איל"ן מפעילה את המרכזים תחת מכרז של משרד הרווחה והביטחון החברתי
  • פעילויות ספורט קבוצתי ויחידני – תחזוקת מרכזי ספורט ייחודיים לאנשים עם מוגבלות בכל רחבי הארץ, בחברה היהודית והערבית גם יחד.
    מלבד פיתוח ענפי ספורט ייעודיים ותוכניות שיקומיות, העמותה מפעילה מרכזי ספורט מהגדולים בארץ ובהובלה של סגל מקצועי מצטיין. העמותה מכשירה ספורטאים לתחרויות פראלימפיות, מעניקה מלגות עידוד לספורטאים צעירים ומפעילה מחנות קיץ לספורט אתגרי.
  • פעילויות תרבות וחברה – פעילויות לימוד והשכלה במסגרת 'קמפוס איל"ן', הפעלת מחנות קיץ, טיולים ונופשים מונגשים, מפגשי העשרה, הרצאות וימי עיון בקהילה, הפעלת להקות מחול על כסאות גלגלים בכל הארץ, חוגי תיאטרון סדנאות כתיבה ועוד במוקדי הפעילות בקהילה בפריסה ארצית.
  • הובלה של פעילויות קידום מדיניות, זכויות ומיצוי שלהן – העמותה מקדמת זכויות מותאמות לצרכיהם של ציבור אנשים עם מוגבלות פיזית ולא פחות חשוב – זכויות של בני משפחותיהם. העמותה מפעילה מרכז מיצוי זכויות ואף הפיקה אוגדן זכויות ומשתתפת בדיוני חקיקה, ועדות וכתיבת תקנות חוק שירותי רווחה בכנסת.
  • פיתוח מחקר, טכנולוגיה ואקדמיה ייעודיים – העמותה משתפת פעולה במסגרות שונות לקידום אמצעים להקלה ושיפור בחיי אנשים עם מוגבלות. כך משתפת העמותה פעולה בפיתוח פתרונות טכנולוגיים, בתכנית להקמת מרכז חדשנות וטכנולוגיה ייעודיים, בפיתוח פתרונות אוטונומיים לדיור ביתי לאנשים עם מוגבלות ובהקמת קרנות תומכות, הענקת מלגות ויצירת כנסים והכשרות מקצועיות ייעודיות – כולם לקידום ושיפור איכות חייהם.

בוא נדבר

hp about us

יש להקליד את השם הפרטי
יש להקליד את שם המשפחה
כתובת דוא"ל לא חוקית
שגיאה בקלט
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input